Jämepea ehk kirju pakslaup

3,00 4,00 

Jämepea kehavärvus võib varieeruda tumerohelisest päris mustade toonideni, kala küljed on hallikad. Kala kõhualune on valkjas, uimed ja saba on kollakate toonidega. Jämepead söövad  zooplanktonit ja taimi.

Kalatranspordi tingimused.

Kirjeldus

Hypophthalmichthys nobilis, tuntud ka kui jämepea või hõbekarp, on suur mageveekala, mis kuulub karpkalaliste sugukonda. See kalaliik on pärit Aasiast enamasti Hiinast, ja seda leidub nii jõgedes kui ka tiikides üle maailma.

Jämepea on tuntud oma suure ja kõrge keha kuju poolest. Neil on väga suur suu ja lõualuud, mis võimaldavad neil filtreerida toitu veest. Nende keha on kaetud väikeste soomustega ning värvus varieerub hallikasrohelisest kuni hõbedase toonini.

Jämepead on tuntud oma suurte mõõtmete poolest. Nad võivad kasvada väga suureks, ulatudes sageli üle meetri pikkuseks ja kaaludes mitu kilogrammi. Nende suuruse ja massi tõttu peetakse neid sageli üheks suurimaks mageveekalaks maailmas.

Jämepead on peamiselt taimtoidulised kalad, toitudes peamiselt veetaimedest, zooplanktonist ja muust taimsest materjalist, mida nad veekogu põhjast filtreerivad. Nad on tuntud oma tohutu söögiisu poolest ja suudavad tarbida suuri koguseid toitu.

Jämepead kasvatatakse nii toidukaladena kui ka dekoratiivsete kaladena.

Lisainfo

suurus

10-12cm, 13-15cm