Siberi tuur

5,00 8,00 

Siberi tuural on piklik keha kaetud viie rea luukilpidega. Kala värvus on võrreldes teiste tuuradega ühtlasemalt hallikas või pruunikas, kõhupool valkjam.

Siberi tuur on ka väga hea söögikala!

Kalatranspordi tingimused.

 

Kirjeldus

Acipenser baerii, tuntud ka kui siberi tuur on suur ja erakordselt väärtuslik mageveekala, kes kuulub tuurlaste sugukonda. Siberi tuur on pärit Siberist, Venemaalt, ning seda leidub ka teistes Põhja-Euraasia piirkondades.

Siberi tuural on piklik keha kuju ning sellel on suur ja lame suu, millel on iseloomulikud väiksed poised. Värvuselt on siberi tuur tavaliselt hallikas, pruunikas või mustjas, kuid see võib varieeruda sõltuvalt elupaigast.

Siberi tuur on üks suuremaid mageveekalu maailmas. Nad võivad kasvada muljetavaldavalt suurteks, ulatudes üle 2 meetri pikkuseks ja kaaludes mitmeid sadu kilogramme. Mõned siberi tuurade isendid on teadaolevalt elanud kuni 100 aastat või isegi rohkem.

Siberi tuur toitub koorikloomadest (kirpvähilised), putukate vastseist, limustest, kaladest.

Ökosüsteemi seisukohast on siberi tuural oluline roll, kuna nad on osa toiduahelast ja aitavad reguleerida veekogude ökosüsteeme. Neid peetakse ka “elavateks fossiilideks”, kuna nad on eksisteerinud juba miljoneid aastaid ja on säilitanud oma primitiivse välimuse.

Lisainfo

suurus

35-40cm, 25-30cm