Valgeamuur (Ctenopharyngodon idella)

3,80 7,00 

Valgeamuuri (Ctenopharyngodon idella)keha on väljavenitatud ja tüse, justkui torpeedokujuline. Kala kehapikkus võib ulatuda isegi 1 meetrini, ning kaal kuni 30kg. Eriti valiv valgeamuur toidu suhtes ei ole. Nooremana sööb ta palju niitvetikaid; vanemas eas nende osatähtsus langeb ning nad söövad rohkem veetaimi. Valgeamuur peab oma energiavajaduse rahuldamiseks sööma suure koguse veetaimi; täiskasvanuna sööb ta päevas kolm korda niipalju, kui ta ise kaalub.

Kalatranspordi tingimused.

Kirjeldus

Valgeamuur (Ctenopharyngodon idella) on karpkalaliste sugukonda kuuluv suur ja ilus tiigikalaliik. See kalaliik pärineb Hiina vetest, kuid on levinud ka teistesse piirkondadesse üle maailma, sealhulgas Euroopasse ja Põhja-Ameerikasse.

Valgeamuur on tuntud oma silmatorkava välimuse poolest. Selle keha on piklik ja sirge ning kaetud läikivate, soomustega. Kui nad ujuvad läbi veekogude, muudavad need kalad vees peegelduvate päikesekiirte tõttu oma värvi eriti efektseks. Valgeamuur võib kasvada muljetavaldavalt suureks, ulatudes sageli üle 60 sentimeetri pikkuseks ning kaaludes mitmeid kilogramme.

Üks valgeamuuri eristuvaid tunnuseid on nende võime süüa erinevaid taimi. Need kalad on tuntud oma suurepärase söögiisu poolest, aidates kontrollida taimede kasvu veekogudes. Selle tõttu on nad populaarsed ka tiikide ja veekogude omanike seas, kuna aitavad säilitada veekeskkonna tasakaalu.

Valgeamuur on üldiselt rahumeelne ja suudab rahulikult eksisteerida teiste kaladega. Kuna nad kasvavad suureks, vajavad nad aga piisavalt ruumi, et oma ujumisvajadusi rahuldada. Nad eelistavad puhtaid ja hästi hapnikuga varustatud veekogusid.

Lisainfo

suurus

10-12cm, 12-15cm, 16-20cm, 1kg kalad